KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752165
*
nr 1475 2165
Maria Ginzburg
(f. 1955), Sverige
Landskap. Signerad, daterad 98. Akvarell, bildmått: 36x56cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm
Maria Ginzburg, svensk bildkonstnär född 1955.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 18:12:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 16:45:17
1
Vinnande bud
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 36x56cm kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maria ginzburg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Maria Ginzburg
Maria Ginzburg, svensk bildkonstnär född 1955.
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1475 2165
Maria Ginzburg
(f. 1955), Sverige
Landskap. Signerad, daterad 98. Akvarell, bildmått: 36x56cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm
Maria Ginzburg, svensk bildkonstnär född 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 16:45:17 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 36x56cm kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maria ginzburg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45